Démoni noci

5. setkání - 12.1.2013

1. den
Družina se opět sešla večer v hospodě a plánovala co bude dál. Nijak se rozhodla oslovit místní podsvětí a sehnat nějaké paklíče a šperháky. I přes neobratné pokusy se jí to nakonec podařilo, díky štědrému úplatku. Získala kontakt na jednoho místního zloděje, se kterým se může setkat díky magickému prstenu. A ten ji rovnou nabídl malou prácičku. Nijak souhlasila a domluvili se na setkání druhého dne po ránu.
Večer však do hospody dorazil také velmi drzý vesničan. Žádal družinu, aby se spolu s ním vrátili do Garlanby. Prý se tam stala vražda a oni potřebují pomoc s vyšetřováním. Starosta Azaghál je právě na jedné ze svých cest a oni nevědí co dělat. Po delším dohadování se rozhodli Nijak, Coltain a Hubert zůstat zde a splnit práci pro tajemného zloděje, zatímco Dunin s Demusem a Jiskrou pojedou s vesničanem.
Nijak se vydala sehnat pro družinu koně. Musela se obětovat a flirtovat o loutkách s místním ožralým dřevorubcem. Nakonec se vydali k němu domů. On byl ovšem již v takovém stavu, že domů nedošel a usnul na ulici. Společně ho tedy odnesli a na oplátku si půjčili jeho koně. I když on to nevěděl. Ale Nijak slibovala, že koně vrátí. Dva koně stačili pro trojici, která měla jet do Garlanby s vesničanem. Vyrazili ještě v noci.

2. den
Nijak ráno zavolala svého tajemného známého a dozvěděla se svůj úkol. Ukrást Krystal dobrého piva z hospody U pavouka. Zašli se tam tedy podívat. Hospoda U pavouka je tajemná a tajuplná i v plném denním světle. Je tady neustále přítmí a šero a scházejí se zde nebezpečné existence, aby projednávali v soukromí své obchody. Dopoledne zde nebyl skoro nikdo, ale přesto bylo potřeba pomocí opičky upoutávat pozornost. To se však hostinskému příliš nelíbilo. Coltain tedy zavedl řeč na jeho dobré pivo a Nijak měla možnost proklouznout dveřmi do sklepa. Velmi brzy si však uvědomila svou chybu. Nevzala si žádné světlo. A bez něj toho moc nenajde. Vyšla tedy nenápadně opět ven. Přemýšleli jak to udělat lépe. Coltain si tedy objednal soudek toho dobrého piva a Nijak šla potichu za hostinským do sklepa. Na cestu světlo již měla, ale když hostinský ze sklepa odešel, zůstala opět potmě. Situaci vyřešil Hubert, který předstíral že hledá záchod a nechal otevřenými dveřmi vběhnout do sklepa Nijačinu opičku s lucernou. Nijak dole našla co hledala a přemýšlela jak se dostane ven. Hubert tedy objednal další soudek piva a když šel hostinský dolů, Nijak kolem něho proběhla nahoru. Bohužel ji slyšel a všichni museli rychle uprchnout z hospody U Pavouka.
Pak ještě vyzkoušel Coltain krystal, zda bude fungovat na pivo v hospodě. Nefungoval, tak jej dali tajemnému, který poctivě zaplatil a ještě půjčil Nijak tři koně na cestu. Pod podmínkou, že je vrátí, pokud chce i nadále spolupracovat.

3. den
Všichni cestují do Garlanby.

4. den
Všichni cestují do Garlanby.

5. den
První část družiny dorazila do Garlanby a hned zahájila vyšetřování. Včerejšího dne večer, totiž někdo další zemřel. Byl to Lobond. Místní smíšek a ožrala. Pvní obětí byla Otinel. Dívka samotářka, která měla ráda hady. Vyšetřování přineslo zajímavé informace o Abdeovi. Bývalém velkém pánovi, který prý byl upírem a při popravě sliboval, že se za 150 let vrátí a pak se pomstí. Otinel byla podříznutá na poli, Lobond měl dvě díry v hrudníku. Test pomocí tužky prokázal povrchové zranění. Ale nedostatek krve mluvil o něčem jiném. Poté šli odpočívat.

6. den
Další den dorazil zbytek družiny a mohli se tedy pustit do pátrání společně. Pečlivě prozkoumali hrobku a nalezli zde šperky, které patřily zabité dívce. Vzali je s sebou az ačali se opět vyptávat. Rakhem, hrobník, rychtář, ani ostatní neušli jejich pozornosti. Dozvěděli se o mrtvém dítěti před třiceti lety, tedy po 150 letech od Abdeovi popravy. A nějaké příbuzenské vztahy ve vesnici také trošku vnesly světlo do případu. Nicméně bylo potřeba večer hlídat na hřbitově.
Dnešní večer však nebyl pro hlídání vhodný, neboť se mrtví rozhodli vstát z hrobů. Patrně je někdo mocný povolal, aby zabránili družině v dalším vyšetřování, nebo aby vyvolal paniku a mohl provést další vraždu. Během boje na hřbitově totiž zemřel hraničář, který řekl odpoledne družině několik zajímavých informací. Poté se syn Rakhem pokusil Demusovi prodat nějaké šperky.

7. den
Když zjistili, že se jedná o další šperky zabité Otinel, tak na něho šlápli, aby jim všechno prozradil. Haruz se přiznal, že má šperky od hrobníka. Družina tedy šla za hrobníkem a z něho vytáhla, že je sebral mrtvé Otinel, když ji našel v polích. Družina odešla s dalšími informacemi, ale hrobník neunesl svou vinu po zásahu družiny, bál se že to řeknou ostatním ve vesnici a radši se sám otrávil, než aby nesl takovou hanbu. Rakhem doma našla knihu černé magie a rituálů. Nevěděla co s ní a bála se, tak ji dala družině, aby zjistili komu patří. Může to být důležitá stopa v dalším pátrání.

6. setkání - 23.2.2013

8. den
Družina pokračuje ve vyšetřování. Vrátili se k Rakhem a vyrazili dveře, aby se dostali do jejího domu. Nicméně výslech nic nepřinesl.
Večer došlo k dalším dvěma vraždám. Projížděící obchodník a Zuzana, studentka medicíny. Družina sledovala Ragnel a podařilo se jim dostat do podzemního chrámu, kde Ragnel vykonávala tajný obřad. Přišli právě ve chvíli, kdy otevírala portál do jiného světa a skrz něj začalo procházet něco příšerného. Ragnel ta příšera zabila a družina začala pátrat po celém podzemí po něčem, co ten portál zavře. Ubíhal jim čas neuvěřitelnou rychlostí, ale nakonec se jim podařilo najít malé části pyramidy, které když složili dohromady a vhodili do misky s podivnou tekutinou, tak se portál uzavřel.
Byli rádi že mají tohle dobrodružství za sebou a co nejrychleji odjeli zpátky do Sicconu, naučit se něčemu novému.