Ukradený náramek

7. setkání - 7.9.2013

1. den Demus s Duninem se sešli v hospodě U mága a zloděje a rozhodli se, že než se zbytek družiny vycvičí, tak spolu něco podniknou. Podívali se na oznámení na zdi a vybrali si jedno, kde obchodník Filetar nabízel odměnu za navrácení ukradeného náramku. Nelenili a ještě ten večer vyrazili k Filetarovi. Ten je přivítal vlídně a vysvětlil jim o co jde. Náramek je prý dědictví po babičce a pravděpodobně mu ho ukradl Serathon, obchodník s exotickým ovocem. Válečníci tedy souhlasili s odměnou a požádali o přespání ve stájích.

2. den
Ráno se vydali na tržiště a pokusili se "chytře" vyzpovídat Serathona. Nezjistili však nic nového a pokračovali ve vyptávání u ostatních obchodníků. Nakonec se dostali až ke Kartovi vetešníkovi, který jim slíbil sehnat hledaný náramek. Bohužel myslel, že pouze takový náramek shánějí a stačí, když jim ho nechá vyrobit. Nepochopil, že hledají jeden konkrétní.
Zatím šli zpátky k Filetarovi a pochlubili se svým úspěchem. Ten se jim však jen vysmál, že vlastně ničeho nedosáhli a poslal je za Darianem, který na ně bude čekat v hospodě. Ten jim už prý řekne, co potřebují vědět.
Setkání s Darianem proběhlo v klidu a domluvili se, že večer půjdou okrást Serathona přímo do jeho tábora za městem. Plán byl celkem jednoduchý, ale přesto nevyšel. Darianovi se sice podařilo ukrást náramek přímo ze Serathonova stanu, ale Demus s Duninem byli chyceni, když odváděli pozornost předstíranou rvačkou.

3. den
Demus s Duninem jsou uvěznění, protože jsou podezřelí z krádeže náramku. Nezacházejí s nimi právě dobře a oni trpí hladem a žízní.

4.den
Válečníci nakonec utrpení nevydrží a přiznají se, že chtěli ukrást náramek. Serathon jim řekne, že náramek patří jemu a že je Filetar oklamal. Nikdy jeho nebyl a pouze ho chtěl, protože má velkou hodnotu. Demus je propuštěn aby přinesl náramek zpátky a potom propustí i Dunina. Demus jde tedy k vetešníku Kartovi a koupí od něj ten na zakázku vyrobený náramek. Vrací se pro Dunina a doufá, že jej Serathon vymění. Ten se však oklamat nedá. Ale nakonec propustí Dunina s tím, že mu musí do 24 hodin vrátit ukradený náramek.
Válečníci se tedy setkají s Darianem a naplánují útok na Filetarův dům. V noci se tam snaží proplížit. Ale dojde k velké chybě zloděje a jsou odhaleni. V následném boji upadá Demus do bezvědomí a Dunin musí bojovat sám, protože Darina se raději drží zpátky. Nakonec je boj vyrovnaný a ztráty na Filetarově straně ho přinutí k tomu, aby boj zastavil a válečníky vyhnal z domu, protože nechtěl přijít i o zbytek svých mužů v pouhé snaze o uvěznění vetřelců.
Demus, Dunin i Darian se vrací k Serathonovi a snaží se získat nějakou pomoc. Ale obchodník o něčem takovém nechce ani slyšet. Nakonec jim vymění pár léčivých lektvarů za Demusova koně. A válečníci udělají něco, co nikdo nečekal. Okamžitě se vrátí k Filetarovi do domu. Tento nečekaný zákrok jim zajistí vítězství. Obchodník nečekal, že by byl někdo tak blb... odvážný, aby takový kousek provedl. Vtrhli dovnitř ve chvíli, kdy zbylí strážci odnášeli mrtvé a neměli zbraně při sobě. Snadno je přemohli a pod výhružkama dostali z Filetara všechno co chtěli.
Vrátili se k Serathonovi, dali mu zpátky jeho náramek a šli se pořádně najíst, napít a dospat do hospody U mága a zloděje.