Panství strachu

20. setkání - 14.1.2017

Nastává chladný podzim. Část družiny zůstává v Sicconu a ti odvážnější se vydávají zatím na průzkum okolních hor cestou k Arinamu.
Uzavřený průsmyk je zavede až do stinného údolíčka. Před nimi se otevírá stará cesta, na které je vidět, že jí dlouhá léta nikdo neudržoval. Plevel prorůstá skrz kamenné bloky a shnilé větve spadané na cestu nikdo neodklízí. Ze všech stran se svírá tmavý les. Shnilé stromy, nemocné větve, mech a hniloba. Dusný pach plísně proniká snad až do srdce. Není to příjemná cesta. A na jejím konci čeká ještě bezútěšnější cíl. Špinavá vesnička Histaven. 
Hned po příchodu zjišťuje družina, že údolí svírá stará kletba. Každý měsíc se vrací záhadný Ragman, aby bojoval s místním hrabětem Artiusem. Ať zemře jeden nebo druhý, je opět po pár dnech naživu a po měsíci se celý boj opakuje. Bohužel při něm umírají i nevinní. Také je zde v hospodě duch mrtvého bývalého majitele. To byl první problém, na který se družina zaměřila. Přesto ještě před tím zašli k hraběti. Bohužel jejich arogantní přístup dost rozzlobil hraběte a nechal je vyrazit.
Majitel totiž uhořel při požáru, který založila jeho milenka a sama pak zemřela. Stala se lichem a zároveň byla dryádou jako za života. Družina se vydala do lesů a povedlo se jim po lítém boji zničit strom lady Ghostfire a tím jí zabít. Duch majitele hospody byl osvobozen.
Cestou zpátky je napadl Medvýr (velký medvěd křížený s výrem) a podařilo se jim navázat přátelství s místními tuláky, kteří přežívají v lesích v ukrytém táboře. Říkají si Ghostwalkers a vede je sympatický a věčně vysmáty Dalen Vros půlelf.
Při návratu zjistili, že po nich teď pátrá hraběa ničí u toho vesničku Histaven, tím proti družině poštval i vesničany, kteří jim to dávají za vinu. Vydají se tedy raději ještě k jezírku kde bývá Ragman.
Tady zjistí jen pár maličkostí, není s ním moc do řeči. A poté se schovávají u tuláků, neboť návrat do vesnice není vhodný. Probíhají i soutěže v pití piva. Družině se občas daří vyhrát, občas ne. V každém případě zde také potkají vědmu Sivenii, se kterou se chodí radit.
V táboře slyší historky o Stínových druidech a vydávají se k nim. Jejich výprava však končí zajetím druidy.

21. setkání - 28.1.2017

Uvěznění druidy se daří usmlouvat výměnou za donesení srdce místního kováře, který je genasi - míšenec člověka a elementála země. Následuje cesta na panství, kde uklidní hraběte a získají trochu času na pátrání po možnosti zlomení kletby.
V lese je potom napadá Bugbear - obrovský medvěd. A opět nocují pro jistotu u tuláků. Ráno jim vědma dá další informace - v podzemí hradu se skrývá jakýsi magický předmět, který by mohl mít vliv na kletbu. Pravděpodobně dýka, kterou otec hraběte nechal zabít Ragmana kvůli ženě, kterou chtěl.
Družina chce vidět podzemí hradu, tam je ale hrabě nepustí. Nicméně jim ukáže tu dýku a přizná se k činu svého otce i k zápletce kletby.
Družina se chce dostat k dýce, Prvák tedy propluje podzemním tunelem a dostane se do komnaty, bohužel jsou zde silní protivníci, tak zase musí pryč. V noci potom družina útočí na hrada  proplíží se do podzemí. zde je strážcem Svitková mumie. Tu porazí a na oltáři najdou onu prokletou dýku.

22. setkání - 11.3.2017

Při cestě ven jsou zatčeni. Demus utekl a Prvák je odveden k hraběti, ten ho propouští spolu s další vězenkyní - Aldariel.
Vydávají se za Ragmanem a oznamují mu, že u tuláků objevili dívku, která by mohla být jeho vnučkou Naeva. A že jí potřebují spolu s dýkou k prolomení kletby.
Přemlouvají Dalena, aby je pustil s vnučkou za hrabětem a toho poté přesvědčí, aby pustil Ragmana k sobě bez boje. Přesto k boji nakonec dojde a během něj Ragmanova vnučka Naeva zabije dýkou hraběte, prolomí kletbu a Ragman je volný.
Nakonec tuláci pomohou družině opustit údolí. Když se poté podívá družina za sebe průsmykem, vidí, že celé údolí zmizelo a při návratu do Arinamu zjistí, že neuplynul žádný čas, přestože byli v údolí několik týdnů.