Schůzka se smrtí

15. setkání - 07. 11. 2015

1. den Družina přišla do Sicconu a hned zamířila k domu, ve kterém by měla bydlet Arxis. Tam narazili na podivnou stařenu, která Arxis byt pronajímá a která jim tvrdí, že jí už dlouho neviděla.
Chtějí byt prozkoumat, tak jí Prvák napíše milostný dopis, kterým se jí pokusí vylákat z domu, aby měli volnou cestu k průzkumu.
Po pár hodinách stařena vyrazila ven, nafintěná, jako v patnácti na první rande. Prvák ji následuje do hospody kam jí pozval a zbytek družiny vyrazil na průzkum. Zed otevřel s přehledem zamčené dveře a vešli dovnitř. Arxisin pokoj byl celý zpřeházený, jak ve spěchu balila své věci a brala nejdůležitější věci. V tom zmatku se podařilo Demusovi a Zedovi najít pár svitků s informacemi. Poté zamířili do hospody za Prvákem.
Ten už zatím tančil se stařenou, oba zrubaní alkoholem jak zákon káže.
Vyzvedli tedy Prváka a šli se vyspat.

2. den  Po ránu družina vyrazila za starostou. Podplácení strážného se vyplatilo a dostali se ke starostovi. Bohužel ho donesené informace nezajímaly a družinu zase vyrazil na ulici.
Navštívili tedy obchodní gildu, aby zjistili, zda není na cestě nějaká karavana, ke které by se mohli přidat. Bohužel ani zde nebyli úspěšní a museli tedy jít nakupovat koně. Vanalf se stal mluvčím družiny a vyhandloval dobré ceny pro všechny. Poté vyrazili na jih k pobřeží.

3. den Když dojeli na večer k pobřeží, utábořili se a zůstali přes noc.

4. den Jeli podél pobřeží, až na razili na prudkou řeknu Roklinnou. Neměli jak jí překročit, tak vyjeli proti proudu podél rokle na sever. Do večera však nenašli cestu přes rokli. Vanalf tedy alespoň ulovil srnu k večeři. Bohužel Prvákovo kuchařské umění jí moc neprospělo.

5. den Družina pokračuje podél rokle na sever, až narazili na provazový most vedoucí na druhou stranu. Přejeli po něm a vydali se cestou k Restonu. Večer ho měli na dohled, ale raději přespali nedaleko města.

6. den Družina ráno vjela do města Reston. Zamířili do nejbližší hospody, kde našli ochotného průvodce po městě za stříbrňák a pivo. Ten je zavedl k alchymistovi Keegonovi, kterého hledali, protože dodával Arxis zboží. U něho zjistili, že má širokou klientelu a moc ho nezajímá komu co dodává a co s tím ten člově kdělá. Arxis je zákaznice jako každá jiná. Ale přesto zjistili, že se tady nedávno ukázala, ptala se po svém objednaném zboží a měla v úmyslu vytvořit nové služebníky. Stopa tedy vede na pravděpodobné místo výskytu - starý hřbitov.

Dále se družina zastaví v msítní magické gildě, kde přebývají mágové na svých cestách přes přístav. Zde se setkají s elfím čarodějem Parwialem, který vyslechne jejich zprávy o nekromantce v okolí a převezme od nich svitky a knihu o nekromancii.
Další cesta vedla ke kněžím do chrámu, zda by je mohli zbavit prokletí nočních můr. Tento rituál se podařil a jejich trápení s nedostatkem spánku bylo konečně za nimi. Také si nabrali pár flakónků svěcené vody a vydali se prozkoumat starý hřbitov.
Zde je čekalo nemilé překvapení. Arxis byla právě na hřbitově a povolávala nové kostlivce. Boj s nimi byl relativně krátký, ale přesto dal Arxis čas otevřít další portál a opět zmizet. Naštěstí se družině podařilo způsobit jí poměrně závažná zranění a její síla tak byla značně oslabená.
Vrátili se tedy do Restonu a pověděli Parwialovi o novém vývoji událostí. Elf jim prozradil, že se portál dá vystopovat. A pokud mu pomohou s jeho experimentem, pomůže na oplátku on jim s portálem. Vanalf se Zedem se tedy podrobili experimentu. Na hraničáře to nemělo žádný vliv, ale Zed pocítil nárůst síly a obratnosti. Jeho bojové schopnosti se o mnoho zlepšily.
Na vystopování portálu bylo potřeba mít také prášek od alchymisty. Šli tedy zpátky ke Keegonovi. Prášek byl ovšem velice drahý, proto nabídla družina svou pomoc v alchymistově trápení. jeho přítel zemřel - byl popraven, ale pohřben byl bez hlavy. Tu ukradla msítní zlotřilá mládež a proto duch jeho přítele nemůže dojít pokoje. Požádal tedy družinu, aby jeho lebku získala zpátky. Večer se mládež opět sejde a bude provádět rituál ke kterému lebku využívají.
Družina přišla na místo rituálu a pokusili se vyjednávat. Bohužel po třech větách se z vyjednávání stalo vyhrožování a po pěti větách nastal útok. Skončilo to vyvražděním mládeže, kromě jednoho, který utekl. Bohužel i hraničář přišel o svého psa, kterého zabil jeden z výtržníků. Lebka byla vrácena, družina získala prášek a mohli s elfem vyrazit na hřbitov pronásledovat Arxis.
Podařilo se otevřít znovu portál a družina mohla projít za Arxis. Bohužel je na druhé straně čekalo nepříjemné překvapení. Arxis se podařilo povolat jednoho z nižších démonů a pár kostlivců. Navíc podzemní jeskyně byla protkána žilkamy vroucí lávy. Následující boj byl náročný, přesto dopadl dobře. Po porážce démona už bylo pár kostlivců hračkou a vyčerpaná nekromantka se nezmohla na žádný odpor. zabili jí a vrátili se zpět portálem. Poté do města a spánek.

7. den Ráno je brzy probudilo bušení na dveře. Strážní je vytáhli z postelí a dovedli na náměstí, kde byly obviněni z povraždění mladých lidí. Družina se hájila, povolala svědky a nakonec to dopadlo pouze vyhoštěním z města.