Hrdinové

Andriel Květina z Wanahem

Přišel věk hvězd. Slunce bylo pryč a hvězdné nebe zářilo v temnotách. A v této těžké době se narodila Andriel. Bylo to nejkrásnější z elfích dětí. Všichni ji měli rádi a byla předurčena jako příští královna elfů.

Jednoho dne potkala Geriona. Zamilovali se do sebe. Ale osud jim nepřál.

Přišla bitva o Wanahem. Andriel vedla vojsko elfů do mnoha bitev a vždy vítězila. Jela vpředu na bílém koni a všichni elfové šli za ní. Její kůň pod hvězdami zářil jako maják a její zbroj ukazovala cestu přes temné hordy nepřátel.

Gerion se dostal do nesnází a ona vedla poslední zbytky vojsk na jeho záchranu.

Padla při jeho obraně. On byl zraněný a nemohl se odtamtud dostat. Ona padla vedle něho. A Gerion v tu chvíli zemřel také. Estare mirionel – Hvězdy stále svítí, to byla její poslední slova a elfové si je poté stále opakovali jako naději do dalších dnů. Ostatní elfové jejich těla vzali a vynesli je i přes těžké ztráty z bojiště. Na pahorku nad Wanahem byla postavena ohromná mohyla a pod ní byla uložena Květina z Wanahem i s Gerionem. Na její mohyle vyrostly fialové kvítky, které mají její elfové od té doby ve znaku. Nikde jinde nerostou a je jim přisuzována kouzelná moc. Ale nikdo z elfů nemá to srdce je utrhnout.

Dorbos Wassiron

Hluboko v horách Barbarie, žije kovář Dorbos. Je to velký statný barbar, o hlavu vyšší, než nejvyšší muži toho národa. Ková úžasné zbraně. Jsou magické, protože používá magické přísady, dračí krev, kůži jednorožce a podobně. Jeho zbraně jsou artefakty s velkou mocí. Po Allissei se jich pohybuje jen pár a jsou v rukách nejmocnějších. Mnohem víc zbraní si od něho brali bohové.

Lacrim syn Lacronův

Zástupce velitele Stříbrných draků, nejlepšího z Parelianských oddílů. Po čase dostává vlastní oddíl Rudé draky. Jeho zbraní je obouruční dvoubřitá sekera.

Atalante

Narodil jsem se v Sicconu. Můj otec byl vůdce zlodějské sítě Smrt a Stín. Jedné noci byl zabit. To mi bylo 6 let. Tenkrát jsem se ještě jmenoval Sailendor. Matka mě chtěla uchránit zabíjení, ale po smrti otce neměla peníze. Za pár měsíců jsme se ocitli na ulici a mě se narodila sestra. Při jejím porodu matka zemřela. Našel jsem ve městě druida, který si mou sestru vzal k sobě. Byl již velmi starý a jmenoval se Adelante. Podle něho jsem změnil své jméno na Atalante, což znamená Padlý. Opravdu jsem se totiž stal spodinou elfů. Sice jsem byl dědic obrovské sítě, ale to jen znamenalo, že moje jméno Sailendor bude znít ve všech hospodách a na mě bude vypsána odměna. Musel jsem se skrývat a používat falešné jméno. Časem jsem se od přátel naučil nějaké triky a stal jsem se zlodějem, abych se uživil. Nebylo to nic velkého, ale stačilo to na jídlo a oblečení. Občas se o mě zajímala některá další síť, ale vždy jsem unikl a opět se skryl. Nyní je mi 21 let a chci se pomstít a vzít si zpět co mi patří.

Dardan o Barbaria

Ledové pláně, místo smrti a nebezpečí. Přesto nebyl Dardan ani nervózní, ani se nestrachoval. Věděl co si může dovolit a co nesmí. Vždyť tady žil celý svůj život.
Ale jeden zlý elf zničil vzácnou bylinu a proto se musí Dardan vypravit do Laicinorských lesů, daleko na jihu, aby ji opět přinesl. Nemá rád elfy, protože je viní za ztrátu květiny. Ale když zjistil, že je nutné také přinést krev jednoho z elfů, aby bylina opět vykvetla, tak se tam vydal docela rád.

Damemnon

Na světě existuje mnoho portálů, které přenášejí z místa na místo. Ale je jich tu také pár, které přenášejí neznámo kam a některé prý i na jiné světy. Proto jsem se rozhodl prozkoumat záhady těchto portálů a napsat o tom studii. Jmenuji se Damemnon a jsem druidem. Ke studiu portálů mě přivedl můj mistr, který jich velmi využíval. Nechtělo se mu mnoho cestovat a pokaždé, když musel na nějakou dalekou cestu, použil portál.

Nakonec jsem se proměnil v cosi nepřirozeného. Moje tělo se změnilo v něco démonického, ale zároveň je schopno se samo stát portálem. Musel jsem být uvězněn v Laicinoru v cele, kam už nikdo nechodí. V čísle 82. Moje tělo je schopno se proměnit v magický portál a přenést kohokoliv kamkoliv. Je to velmi nebezpečné, proto mě elfové nemohou pustit. Tak tu sedím v kamenném vězení a píšu svou studii. Občas se sám přenesu portálem do jiných světů, kde nejsem nebezpečný a tam si opět užívám volnosti.

Adelante

Druid ze hvozdu. Nosí černý plášť a v ruce má hůl. Hůl je celá černá, protože je vyrobena ze dřeva černého dubu.

Aranel

Dívka kočka. Žena, která je schopná měnit se v kočku. Jako kočka je tříbarevná. Jako dívka je menší postavy má dlouhé hnědé vlasy a kočičí oči. Narodila se čarodějce, kterou poškrábaly kočky.
Má kočičí reflexy a umí krásně tančit. Má kočičí obratnost a mrštnost. Toulala se po Laicinoru. Večery tančila v jedné opuštěné věži.

Gryf Talesin

– zabíječ gryfů – na odpočinku

Pezirova tlupa

Trpaslíci a hobit

Bratři Limwerdové

Tři bratři – meč sekera a luk