Sargelion 5 - Rudá míza - 21.5. 2005

Magie je velice stará a nikdy jí nebylo dost, ale nyní se dostává do ruky opravdu každému. Tajemný muž znalý alchymie se toulá kolem Laicinoru a velice levně prodává spousty lektvarů. Zatím si nikdo nestěžoval, ale je pouze otázkou času, kdy to začne někomu vadit. Lektvary sice pomáhají, ale také jsou návykové a nikdo nechce vidět, jak to jednou může dopadnout. Již nyní dochází k jejich zneužívání. Hlavně z řad zlodějů. Vždyť který by nechtěl být neviditelný, nebo zmenšený do velikosti myši.

Hlavním problémem však je, odkud bere takovou spoustu lektvarů. To nemůže stíhat vyrábět. Je to jeho velké tajemství a mnoho kolegů alchymistů platí zlatem, aby ho poznalo. Přesto se to nikomu nedaří a muž dále prodává lektvary a léky. Každý ho veřejně zatracuje, ale pod rukou od něho kupuje lektvary i samotná vrchnost města.

Až se k němu připojil mladý šermíř Sentha a zjistil od něho, co se vlastně děje a kde bere alchymista svou moc. Mezitím však vlkodlak pokousal Veritase, takže ostatní měli dost práce zjistit, co se s tím dá dělat. Nakonec přišli na to, že je nutné sehnat tři květiny vlčího moru. Hledání to bylo úmorné a zdlouhavé. Ale nakonec se podařilo vše nalézt a vrátit Veritasovi jeho podobu. Zuřivý barbar však mezitím zabil onoho alchymistu a tím zamezil ostatním zjistit pravdu o jeho moci. Ale stále je tu Sentha, který přestože alchymii nerozumí, tak zná tajemství po kterém pátrá celé město Anumis.