Sargelion 6 - Barvy noci

Pokud někdo řekne noc, tak se každému vybaví černá barva. Ale to není to pravé. V noci je totiž možno spatřit spousty barev a některé mohou být i nebezpečné. Magie je všude a nikdo neví, kdy se rozhodne ovládnout lidi natolik, že nebudou schopni vlastního uvažování. v okolí se totiž objevují vzácné drahokamy plné magie. Kdo má některý z těchto kamenů, tak se mu zvýší jeho schopnosti a dovednosti. Ale také ho tento kámen začne pomalu ovládat. Safír, Topaz, Ametyst, Rubín. Čtyři drahokamy, čtyři barvy. Barvy noci. Protože právě v noci tyto kameny začínají zářit a ovládat svého majitele. Také však mají moc povolat další z nožů hvězdného znamení. protože pokud budou na jednom místě při setmění, tak jejich společná barva bude zlatá a v ní se objeví předmět, po němž současný majitel nejvíce touží. Takže to může být i něco jiného, než hledaný nůž. Může to být cokoliv. princezna pátrá po noži, někdo jiný však třeba po moci, magii, či smrti. kdo bude při setmění majitelem? Kdo povolá předmět své touhy? Kdo bude zase o něco mocnější? Můžeš to být TY.

Mnoho dobrodruhů se toulalo po lese, a pátrali po oněch čtyřech drahokamech. Jeden z nich se dostal k sošce koně, která však byla součástí páru. Pokud se mu prý podaří získat i druhou, tak se objeví jiná soška a ten mu propujčí nové dovednosti. Tento dobrodruh byl Azaghál. Trpaslík cestující po světě. Připojil se k němu druhý trpaslík a po boji s kobrou získali i druhou sošku koně. Mezitím však pomalu docházelo k velkým konfliktům. Kníže se již dozvěděl, že princezna pátrá po 13-ti nožích a vypsal na její hlavu odměnu. 5000 zlatých už byla velká výzva pro trpaslíky. Nakonec se jim skutečně podařilo princeznu zabít. Její tělo dopravili do jiného města a tam jim byla vyplacena odměna. Zatím však Veritas získal dvě perly, do kterých přenesl princezninu mysl. Bohužel toto řešení netrvalo dlouhou dobu. Během příštích několika dnů podnikli všichni zločinci útok na Veritase a pokusili se perly získat. Kníže by se jim jistě bohatě odměnil. Během těchto pokusů však došlo k rozbití obou perel. Kníže tedy může být spokojený, ale zločinci mohou zapomenout na odměnu.

Nakonec se všechny drahokamy povedlo získat Zaklínači, který hledal v okolí práci. Protože on o nožích nevěděl ani trochu, tak jeho přání bylo samozřejmě zcela jiné. Ale i tak může jeho přání ovlivnit život mnoha lidí v příštích dnech Sargelionu. Zaklínač se totiž spojil s Azaghálem a vydali se spolu na těžkou cestu přes ledové kry do nových krajů.