Sargelion 7 - Hrozba severu

Zaklínač se vrací ze severu spolu s Azaghálem. Nikdo netuší co tam nahoře prožili, ale je jasné, že z Barbarie se nevrací s prázdnou. Kameny noci u sebe totiž již nemají. Na severu použili společné přání a vyvolali mocný předmět. Je to zbraň, která má neuvěřitelnou moc. S ní je totiž schopný kdokoliv povolat armádu ledových skřetů. Potřebuje jenom tu zbraň a amulet s hlavou skřeta. Oba se rozhodli, že není bezpečné tyto předměty mít pohromadě. Každý si tedy vzal jeden z nich a ten bude bránit za každou cenu.

Dopoledne se v okolních lesích potulovalo několik dobrodruhů. sekera i amulet naštěstí zůstávaly v klidu. Nikdo zřejmě netoužil po velké moci severu. Zato se zde objevil vlkodlak. Pokousal několik lidí a tak měl zaklínač každou chvilku procházku k chrámu, kde rostl vlčí mor , bylina pro léčení lykantropie. Naštěstí se podařilo vlkodlaka zahubit. Po lese se také začali objevovat různí lapkové a banditi. Bylo tam několik potíží, ale nakonec se vše vyřešilo a vyřezalo.Jinak také měla okolím projít hobitka nesoucí vzácný náramek. Měla jej donést do chrámu. byl zde také někdo jiný, kdo po něm zatoužil a ten si najal pár lapků, aby hobitku zajali a náramek ji vzali. Ta s tím však počítala a najala si ochranku. Prošli se přes pláně velkým obloukem, ale nakonec je lapkové přeci jen dostihli. Strhla se bitva. Hobitce se však povedlo proběhnout a dostat se až do chrámu. Náramek tedy donesla a předala ho dál. Poté se mohla teleportovat pryč. Její ochranka však zůstala v chrámu a lapkové to tak nenechali. Vtrhli do chrámu a vyčistili to tam. jen jeden barbar unikl.

Poté následovala pauza u ohně. Opékalo se, baštilo a mluvilo o dopoledni i o tom, co bude dál.

Po obědě, to v lese ožilo mnoha bestiemi. První se na scéně ukázala striga a Velký zlý strom. Strom byl zničen, a striga proměněna zpátky. Ale tím to nekončilo. Další se ukázala v okolí města mantikora. I ta byla zabita Zaklínačem a mohl být klid. Nebylo by to u nás, kdyby tomu byl konec. Ještě nám tu chybělo něco astrálního a tak na sebe ohnivý elementál nenechal dlouho čekat. Popálil mnoho mužů, ale i on nakonec padl. zaklínač to málem zaplatil životem. Avšak pořád to nedalo mocnostem zla spát a tak se přihnala dvouhlavá saň. Ohrožovala okolí, až ji zničili společnou silou zaklínač a jeden mnich. ten mnich ještě objevil vzácný plod v jeskyni a snědl ho. čekala ho imunita proti magii. To se mu bude jistě hodit.