Sargelion 8 - Plameny sfér - 3.2. 2007

Sentha šermíř, majitel arény ve městě uspořádal turnaj. V prvním kole zvítězil zaklínač a ve druhém procházející hraničář. Poté se však začaly dít divné věci a dobrodruzi se museli přesunout do lesů v okolí města.

Začalo to sny zaklínače. Pořád se budil hrůzou a ve snech viděl krajinu celou ponořenou do plamenů. Netušil, že za pár dnů se do ní také podívá. V okolí města se začalo potulovat více dobrodruhů, kteří se tam dokážou dostat. Pomocí kouzelných kostek, se kdokoliv mohl přenést do této druhé sféry světa. Kromě toho se začalo dít něco podivného u města. Kousek lesa se stal prokletým a když tam hraničář a zaklínač vstoupili, tak oba oslepli. Nakonec se podařilo získat z prokleté oblasti dvě části klíče a tím je vyléčit. Klíč si k sobě vzal zatím druid, protože trpaslík o něj nějak moc stál.

O starostování se zase začal zajímat kromě původního starosty ještě jakýsi mág a také sám Sentha. Mág však měl nekalé úmysly a tak měl hodně práce s přesvědčováním. Když se začaly dít v okolí města nějaké vraždy, tak se všichni podezřívali navzájem. Během toho se lidé různě dostávali do druhé sféry plamenů a využívali toho ku svému prospěchu a škodě ostatních.

Nekromant poté zkusil povolat temného démona z vyšší sféry. v tom mu dobrodruzi zabránili, ale jednoho to stálo život. Neboť poté, co vzal k sobě Kámen duší od nekromata, tak se sám změnil ve vlkodlaka. Zaklínač a šermíř se za ním vydali do druhé sféry a tam ho zabili. Bohužel se mu povedlo Senthu pokousat a nakazit lykantropií. Ale i přesto se nakonec dobrodruzi přiklonili na jeho stranu a Sentha zvítězil ve volbách a stal se novým starostou města.